важлива інформація 1

Ситуация с административным судом остаётся и понятной, и неприятной.

Несмотря на то, что мы обжаловали ухвалу суда об экспертизе и кассация определила состав суда и проводится досудебная подготовка, материалы судебного дела по выводу нашего дома из эксплуатации судья Василенко Я.Н. всё равно отправил в Одессу для проведения экспертизы.

Темпы, с которой суд принял ухвалу и отправил дело эксперту, говорят о том, что все понимают и без слов.

Для отражения самой возможности купленной экспертизы нужно обращение к директору Одесского института.

Таких индивидуальных обращений должно быть много (чем больше, тем лучше). Одесситы — ребята тертые, на одно письмо не обратят внимание.

Текст письма выложен дальше в формате WORD и PDF.

Скачивайте и СРОЧНО отправляйте. На экспертизу отводится всего десять дней.

Об отправлении писем сообщите в дирекцию, для учёта)).

Адрес:

вулиця Ланжеронівська, 21, Одеса, 65026

Будет правильно, если текст письма каждый продублирует на электронную почту.

odndise@gmail.com

Текст письма, для открытия нажмите курсором по названию

Заява директу інституту

Заява директу інституту

***************************************************

ТЕКСТ ЗАЯВЛЕНИЯ

Директору

Одеського Науково-дослідного інституту

судових експертиз

від ______________________________

адреса ___________________________

ЗАЯВА

 

До вас звертається учасник судової адміністративної справи № 826/9698/17, яка розглядається Шостим апеляційним адміністративним судом (м. Київ).

Ухвалою цього суду від 23 липня 2019 р. призначено комплексну почеркознавчу та технічну експертизу документа, а саме: акту готовності об’єкта до експлуатації від 23.11.2013 р.

Ухвалою суду зобов’язано ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» надати експерту вільні зразки підписів та відбитків печатки.

Повідомляємо, що з 04 серпня 2016 р. діяльність ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» припинена, це підприємство визнано банкрутом, від його імені діє ліквідатор.

Також повідомляємо, що згідно з протоколом допиту поліцією ліквідатора арбітражної керуючої Венської О.О. у кримінальному провадженні № 12017100100001505, Венська О.О. повідомила, що вона не отримувала від керівництва ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» печатки цього товариства і жодного документу.

Це пояснюється тим, що ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» перебуває на анексованій території АР Крим.

Також повідомляємо, що стосовно ліквідатора ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» здійснюються слідчі дії у двох кримінальних провадженнях (у м. Києві та у м. Полтава № 12017170040001230) за фактом подання до суду сфальшованих документів.

Доведені до Вас обставини свідчать про високу ймовірність подання до експертної установи представником ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» у якості вільних зразків насправді сфальшованих матеріалів.

Наголошуємо: у володінні і розпорядженні представників ТОВ Фірма «Консоль ЛТД» станом на сьогодні відсутні будь-які документи, які можна прийняти у якості вільних зразків.

Як Вам відомо, порядок отримання експертом матеріалів для експертного дослідження  врегулювано процесуальними нормами судочинства та положеннями «Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затверджених наказом Мінюст 08.10.98 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1950/5)- далі у тексті Рекомендації.

Зокрема, ч. 1 ст. 103 КАС України встановлює:

«1. Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи».

Ч. 1 ст. 105 КАС України встановлює:

«1. Матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням».

П. 1.3. Рекомендацій встановлює:

«1.3. Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації».

П. 1.4. Рекомендацій встановлює:

«1.4. Перед приєднанням вільних та умовно-вільних зразків до матеріалів справи орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), має пред’явити їх особі, яка підлягає ідентифікації. У документі, що є підставою для проведення експертизи, орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), зобов’язаний (зобов’язана) зазначити документи, у яких містяться вільні, умовно-вільні зразки почерку та (або) підпису особи».

З наведених положень вбачається, що оскільки експертиза призначена судом, Ви маєте право досліджувати тільки ті матеріали (зокрема і вільні зразки), які надані Шостим апеляційним адміністративним судом (але не представником ТОВ Фірма «Консоль ЛТД») і які перелік яких зазначено в ухвалі цього суду.

При цьому в ухвалі має бути зазначено конкретний перелік документів, у яких містяться вільні зразки підпису.

Відступлення від дотримання наведених положень буде свідчити про відсутність достовірності вільних зразків, про упередженість експерта і обставиною, достатньою для призначення повторної і комісійної експертиз (призначених судом, органом досудового розслідування чи на замовлення учасників справи).

Як повинен діяти експерт в умовах, коли в ухвалі Шостого апеляційного адміністративного суду не зазначено переліку документів, у яких містять вільні зразки підписів, визначено положеннями ч. 6. ст. 68, ч. 6 ст. 103 КАС України, ч. 1 ст. 13 ЗУ «Про судову експертизу».

Повідомляємо, що дії, які здійснюють представники ТОВ Фірма «Консоль ЛТД», спрямовані на протиправне заволодіння правом власності на наш будинок.

З огляду на це будь-які, навіть незначні, відступлення від вимог законодавства під час проведення експертизи стануть підставою для звернення до правоохоронних органів.

Сподіваємось, що працівники Одеського НДІСЕ будуть суворо дотримуватись вимог законодавства, статусу нейтрального експерта, не будуть втягнуті у реалізацію злочинних намірів і не стануть посібниками у скоєнні злочину та суб’єктами кримінальних проваджень.

З моменту отримання канцелярією чи іншим підрозділом цієї заяви директор Одеського НДІСЕ вважається ознайомленим з її змістом.

дата _______________                                     підпис __________________________