внимание высота 2

Тримайте евакуаційні шляхи вільними

РОЗПОРЯДЖЕННЯ КЕРУЮЧОГО ДИРЕКТОРА

(витяг)

м. Київ                                                                                                                      «24» липня 2023 р.

Враховуючи загрозу життю та здоров’ю мешканців будинку, яка виникає після оголошення повітряної тривоги, люди, що перебувають у будинку, повинні мати вільний, безперешкодний вихід на вулицю, а всі двері, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, повинні бути не замкнені, вільно відчинятись у будь-який час доби без застосування будь-яких ключів, засувів, кодів тощо.

З метою забезпечення вільного, безперешкодного виходу людей з будь-якого приміщення на вулицю:

  1. Доводжу до відому власників приміщень:

— наявність у період воєнного стану на дверях, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, будь-яких пристосувань, замків, засувів тощо, які блокують чи ускладнюють вільний, безперешкодний вихід людей з приміщень на вулицю, може мати тяжкі наслідки для здоров’я та життя людей, через що для власників може настати юридична відповідальність за нормами адміністративного чи кримінального законодавства;

— будь-які погодження на обладнання дверей, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, пристосуваннями, замками, засувами тощо, які блокують чи ускладнюють вільний, безперешкодний вихід людей з приміщень на вулицю, надані у мирний час, втратили чинність;

— власники квартир, що переобладнані (переплановані) у декілька квартир чи житлових приміщень, самостійно забезпечують безпеку людей у таких квартирах, самостійно забезпечують вільний, безперешкодний вихід людей на вулицю у будь-який час доби, самостійно несуть юридичну відповідальність за несприятливі наслідки через ускладнення виходу людей на вулицю.

  1. Інженеру з експлуатації Туровському В.Р. та слюсарю-сантехніку Гопкало О.Г.:

2.1. У строк до 25.07.2023 р. обстежити всі евакуаційні шляхи в будинку і всі двері, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, на наявність пристосувань, замків (механічних, електричних, електронних, магнітних тощо), які блокують чи ускладнюють вільний, безперешкодний вихід людей з приміщень на вулицю.

2.2. У разі виявлення на дверях, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, будь-яких пристосувань, замків, засувів тощо, які блокують чи ускладнюють вільний, безперешкодний вихід людей з приміщень на вулицю, негайно, без погодження з будь-ким, демонтувати такі пристосування, замки, засуви тощо, про що скласти у довільній формі доповідну записку мені.

2.3. Обстеження у будинку евакуаційних шляхів та всіх дверей, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, на наявність будь-яких пристосувань, замків, засувів тощо, які блокують чи ускладнюють вільний, безперешкодний вихід людей з приміщень на вулицю, проводити щотижня.

2.4. У разі виявлення під час щотижневих обстежень на дверях, що встановлені на евакуаційних шляхах і призначені для користування мешканцями двох і більше квартир, будь-яких пристосувань, замків, засувів тощо, які блокують чи ускладнюють вільний, безперешкодний вихід людей з приміщень на вулицю, негайно, без погодження з будь-ким, демонтувати такі пристосування, замки, засуви тощо, про що складати у довільній формі доповідну записку мені.

2.5. У разі виявлення на евакуаційних шляхах будь-яких захаращень, сміття, меблів, тари, будівельних матеріалів тощо негайно без погодження з будь-ким очищати евакуаційні шляхи, про що складати у довільній формі доповідну записку мені.

  1. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Керуючий директор