Відбулись збори представників

05 листопада відбулись збори представників з порядком денним:

  1. Про захист фінансових інтересів об’єднання.
  2. Про використання особистого кабінету.
  3. Про відшкодування витрат на утримання прибудинкової території.
  4. Про встановлення захисної огорожі.
  5. Про забезпечення належних умов проведення загальних зборів 03.12.2018 р.
  6. Розгляд заяв.

Оприлюднюються рішення зборів представників

1. Про захист фінансових інтересів об’єднання

Розглянувши питання 1 порядку денного збори представників констатують:

Наявність реальних ризиків ухилення окремих співвласників від участі у несенні тягаря спільної власності. Зокрема, окремі власники житлових і нежитлових приміщень, не брали і не мають наміру брати участь у фінансуванні видатків, які здійснювались за рахунок спеціальних фондів, утворених рішеннями загальних зборів співвласників.

Окремі співвласники не брали і відмовляються брати участь у фінансуванні видатків, за рахунок яких здійснюються заходи з поточного утримання будинку.

Загальна сума заборгованості, яку мають сплатити боржники за рішеннями суду, становить біля 12 млн. грн. Розмір загальної заборгованості збільшується.

За період, коли виконання рішень судів першої і апеляційної інстанцій зупинено касаційною інстанцією на період перевірки законності судових рішень, окремі співвласники здійснили відчуження своїх квартир, не попередивши покупців про наявність значного боргу перед ОСББ «Фундуклєєвський», зокрема: Дробот (0,65 млн. грн), Костенко І.О. (борг 1,5 млн. грн.), Сиволобова Г.С.(0,7 млн. грн.).

Деякі боржники проводять заходи для продажу квартир, зокрема: Шевченко Ю.І., Шевченко К.Є. (борг 1,5 млн. грн.),  Ломадзе-Старицька О.Г., Старицький Г.І. (борг 3 млн. грн.), Загороднова Н.Б. (борг 04 млн. грн), Зборовська Г.М. (борг 1,7 млн. грн.), Душко М.Ю. (борг 0,8 млн., грн.).

Має місце ситуація, коли покупець (Пономаренко А.О.) знав про наявність значного боргу продавця (Сиволобова Г.С.) перед об’єднанням,  але влітку 2017 р. придбав квартиру, яка не підключена до електричних мереж через відмову колишнього власника брати участь у фінансуванні створення внутрішньобудинкових інженерних мереж.

Як стало відомо з пояснень нового власника зборам представників, це стало можливим через те, що покупець легковажно розраховував на скасування боргу продавця, оскільки продавець та деякі інші співвласники переконали покупця, що найближчим часом має відбутись зміна складу правління, після чого борги будуть скасовані.

Недобросовісні власники-боржники і їхні недобросовісні представники не повідомляють потенційних покупців про те, що окремі квартири не підключені до електричних мереж, а власники таких квартир не мають право користуватись ліфтами, через відмову власника брати участь у фінансуванні створення внутрішньобудинкових інженерних мереж та ліфтового господарства.

Такі дії недобросовісних співвласників та необачних покупців можуть істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист фінансових інтересів ОСББ «Фундуклєєвський».

З метою захисту фінансових інтересів, збори представників вирішили:

1.1. Якщо через зміну власника нерухомості або внаслідок смерті боржника чи ліквідації (реорганізації) юридичної особи-боржника, стягнення боргу перед об’єднанням є неможливим, або ускладненим, або вимагає фінансових видатків — підключення житлових і нежитлових приміщень, власники яких не брали  участь у фінансуванні створення внутрішньобудинкових інженерних мереж та ліфтового господарства, а також надання новим власникам можливості користуватись ліфтами здійснюється після сплати новими власниками таких платежів:

— суми боргу колишнього власника перед об’єднанням по внесках співвласника з усіх спеціальних фондів;

— суми боргу колишнього співвласника перед об’єднанням по внесках співвласника на утримання будинку;

— додаткових внесків, нарахованих відповідно до рішень загальних зборів співвласників на заборгованість колишнього співвласника по внесках співвласника  до спеціальних фондів і по утриманню будинку.

1.2. У виняткових випадках за рішенням зборів представників від об’єднання сума додаткових внесків, належних до сплати, може бути замінена на суму збільшення розміру боргу на індекс інфляції за період з 01 липня 2015 р. до дня сплати боргу по внесках співвласника до спеціальних фондів, а також трьох процентів річних від простроченої суми за період з 01 липня 2015 р. до дня сплати, якщо на момент сплати інший розмір процентів не встановлений законом, при цьому розмір суми додаткових внесків, нарахованих на заборгованість по внесках співвласника на утримання будинку, перегляду, зменшенню чи скасуванню не підлягає.

1.3. Роз’яснити усім зацікавленим особам, що відсутність підключення квартир до внутрішньобудинкових інженерних мереж, власники яких не брали участь у фінансуванні таких мереж та ліфтового господарства, відсутність можливості користуватись ліфтами не є втручанням у здійснення права власності на житлові і нежитлові приміщення, а є способом захисту фінансових інтересів об’єднання та способом спонукання співвласників до солідарного несення тягаря спільної власності у багатоквартирному будинку.

1.4. Це рішення набирає чинності з моменту його прийняття.

2. Про використання особистого кабінету

Розглянувши питання 2 порядку денного збори представників вирішили:

2.1. Звернути увагу співвласників на те, що для зв’язку між бухгалтерією і власником через Інтернет в об’єднанні функціонує система «особистого кабінету» і запропонувати власникам житлових і нежитлових приміщень зареєструватись в цій системі до 01 грудня 2018 р.

2.2. Доручити керуючому директору внести на розгляд зборів представників пропозицію про припинення роботи системи «особистий кабінет» у разі реєстрації в ній менше половини співвласників станом на 01.12.2018 р.

3. Про відшкодування витрат на утримання прибудинкової території

Розглянувши питання 3 порядку денного збори представників констатують:

Мають місце спроби окремих співвласників або інших осіб здійснювати на прибудинковій території стоянку транспортних засобів під виглядом розвантаження вантажів.

Тривала стоянка транспортних засобів, враховуючи малі розміри прибудинкової території, створює передумови порушення правил пожежної безпеки, обмежує права інших співвласників на розвантаження (завантаження) вантажів і збільшує витрати об’єднання на утримання прибудинкової території.

Правила в’їзду і перебування транспортних засобів на прибудинкову територію врегульовані Правилами користування спільним майном ОСББ «Фундуклєєвський», які встановлюють:

«9.5.1. В’їзд і короткострокове (не більше однієї години) перебування транспортних засобів на прибудинковій території дозволяється у денний час з 8:00 до 18:00 тільки з метою доставлення вантажів до розвантажувального майданчику. Переміщення вантажів по прибудинковій території здійснюється за допомогою спеціальних візків, колеса яких не завдають шкоди чи руйнуванню покриттю подвір’я.

9.5.2. При складних метеорологічних умовах або з інших причин в’їзд і перебування транспортних засобів на прибудинкову територію може бути тимчасово заборонено письмовим чи усним розпорядженням керуючого директора.

9.5.3. Безумовно і без будь-яких виключень забороняється перебування на прибудинковій території транспортних засобів без мети доставлення і розвантаження вантажів.

9.5.4. Забороняється перебування на прибудинковій території транспортних засобів з метою стоянки (паркування), а також заїзд на прибудинкову територію (у тому числі таксі) з метою висадки, очікування і посадки пасажирів. Дозволяється заїзд на прибудинкову територію в межах розворотного майданчику легкового транспорту для посадки/висадки пасажирів з малолітніми дітьми, з вадами чи хворобами опорно- рухового апарату людини, хворих, осіб похилого віку чи інших осіб з особливими потребами».

Ці положення Правил користування спільним майном ігноруються окремими співвласниками або іншими особами.

З метою дотримання правил пожежної безпеки, Правил користування спільним майном, компенсації витрат об’єднання на утримання прибудинкової території збори представників вирішили:

3.1. Встановити, що перебування транспортних засобів на прибудинковій території з 01 грудня 2018 р. є платним.

3.2. Плата за перебування транспортних засобів на прибудинковій території не справляється у разі:

— перебування транспортних засобів на прибудинковій території з метою розвантаження (завантаження) вантажів впродовж однієї години;

— перебування транспортних засобів на прибудинковій території більше однієї години, якщо роботи з розвантаження (завантаження) вантажів є очевидними і тривають.

3.3.1. Встановити, що розмір плати за перебування транспортних засобів на прибудинковій території становить 100 грн. за одну годину (за кожну другу і наступні години перебування транспортного засобу на прибудинковій території).

3.3.2. Встановити, що вважається, що транспортний засіб перебуває на прибудинковій території одну годину, якщо від початку цієї години минуло 10 хвилин.

3.4. Встановити, що розмір плати за перебування транспортних засобів на прибудинковій території коригується станом на перший день кожного кварталу на офіційний індекс інфляції, при цьому таке коригування здійснюється шляхом бухгалтерського розрахунку без видання спеціального рішення, наказу, розпорядження тощо.

3.5. Встановити, що сплата за перебування транспортних засобів на прибудинковій території  справляється у безготівковому вигляді на рахунок об’єднання з цільовим призначенням платежу: «Компенсація витрат ОСББ «Фундуклєєвський» на утримання прибудинкової території».

3.6. Доручити керуючому директору (Ганоцький І.В.) запровадити з 01 грудня 2018 р. систему обліку перебування транспортних засобів на прибудинковій території.

3.7. Дозволити керуючому директору, з урахуванням обставин, що склались, звільняти порушників правил від плати за перебування транспортних засобів на прибудинковій території, обмежившись попередженням, але не більше двох разів.

При цьому бухгалтерія веде облік таких звільнень.

4. Про встановлення захисної огорожі

Розглянувши питання 4 порядку денного з метою забезпечення безпеки людей, які перебувають на верхньому рівні прибудинкової території, збори представників вирішили:

4.1. Встановити захисну огорожу по периметру, який відділяє верхній рівень прибудинкової території від території велотреку.

4.2. Встановити загальну вартість робіт з встановлення захисної огорожі у сумі 18500 грн.

4.3. Доручити керуючому директору укласти з [комерційна інформація тільки для співвласників] договір на виконання робіт.

4.4. Виконання зобов’язань за цим договором віднести на рахунок витрат на управління житлового комплексу.

5. Про забезпечення належних умов проведення загальних зборів співвласників 03.12.2018 р.

Обговоривши питання 5 порядку денного, з метою забезпечення належних умов під час проведення загальних зборів співвласників 03 грудня 2018 р., враховуючи негативний досвід, коли на загальних зборах співвласників, які відбулись 02 грудня 2017 р., окремі співвласники робили спроби зірвати проведення зборів, своєю поведінкою заважали іншим співвласникам у спокійних, толерантних умовах приймати бюджет на 2018 р., збори представників вирішили:

5.1. Питання допуску до участі у загальних зборах Клєща С.Г., який є представником на підставі довіреності, вирішити перед початком загальних зборів шляхом голосування учасників зборів.

5.2. Збори представників беруть до уваги, що Клєщ С.Г. не є співвласником в ОСББ «Фундуклєєвський».