Відбулись загальні збори співвласників

Сьогодні, 26 червня 2018 р. відбулись загальні збори співвласників.

Порядок денний зборів:

  1. Про визначення постачальників житлово-комунальних послуг.
  2. Про скасування рішення зборів представників від об’єднання від 16.01.2018 р.
  3. Питання експлуатації підземного паркінгу.
  4. Питання використання житлових приміщень як нежитлових.
  5. Про компенсацію витрат, які не передбачені бюджетом і кошторисом об’єднання.

Оприлюднюються рішення, прийняті загальними зборами:

Рішення з питання 1 порядку денного

Розглянувши питання перше порядку денного, з метою забезпечення можливості співвласників укладення прямих договорів з постачальниками тепла і холодної води загальні збори співвласників вирішили:

1.1. Для житлового будинку за адресою вул. Б. Хмельницького, 58-А в м. Києві, який перебуває на балансі ОСББ «Фундуклєєвський», управляється і утримується ним, визначити Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» виконавцем і постачальником теплової енергії для потреб централізованого опалення, а ПАТ «Київводоканал» постачальником і виконавцем послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення.

1.2. Надати згоду на укладення між ОСББ «Фундуклєєвський» і Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» договору про спільне використання внутрішньобудинкових та/або внутрішньомайданчикових, зовнішньомайданчикових теплових мереж з метою постачання теплової енергії для потреб централізованого опалення.

1.3. Надати згоду на укладення між ОСББ «Фундуклєєвський» і ПАТ «Київводоканал» договору про спільне використання внутрішньобудинкових мереж водогону і водовідведення для потреб централізованого постачання холодної води і водовідведення.

1.4. Надати згоду на безоплатну передачу до комунальної власності територіальної громади міста Києва теплових мереж і мереж централізованого водопостачання та водовідведення, які перебувають у власності та/або на балансі ОСББ «Фундуклєєвський», у порядку, встановленому наказом Департаменту комунальної власності м. Києва від 02.02.2016р. № 17 (зі змінами) «Про затвердження переліків документів, які надаються для прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва зовнішніх інженерних мереж».

1.5. Надати згоду на безоплатну передачу на баланс постачальників комунальних послуг централізованого опалення і централізованого водопостачання та водовідведення мереж теплопостачання і мереж водопостачання, які перебувають у власності та/або на балансі ОСББ «Фундуклєєвський», і не приймаються до комунальної власності територіальної громади міста Києва, але мають бути в оперативному управлінні, чи у користуванні, чи на балансі у постачальника житлово-комунальної послуги, якщо житлово-комунальні послуги надаються на підставі прямих договорів між постачальниками комунальних послуг і споживачами.

1.6. Доручити керуючому директору:

1.6.1. Підготувати документацію, необхідну для укладення між постачальниками житлово-комунальних послуг і власниками житлових і нежитлових приміщень прямих договорів на житлово-комунальних послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого опалення, постачання житлово-комунальних послуг з постачання холодної води і водовідведення.

1.6.2. Укласти між ОСББ «Фундуклєєвський» і Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго» договір про спільне використання внутрішньобудинкових теплових мереж для потреб централізованого опалення.

1.6.3. Укласти між ОСББ «Фундуклєєвський» і ПАТ «Київводоканал» договір про спільне використання внутрішньобудинкових мереж водогону і водовідведення для потреб централізованого постачання холодної води і водовідведення.

1.7. Це рішення набирає чинності з моменту його прийняття.

 Рішення з питання 2 порядку денного

Розглянувши питання друге порядку денного, враховуючи відмову власниці кв. № 22 Гумен Л.П. відкликати касаційну скаргу, подану нею на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 23 листопада 2016 р. та на ухвалу Апеляційного суду м. Києві від 22 лютого 2017 р. у справі № 761/38867/15-ц, а також подання нею скарги на дії державного виконавця у виконавчому провадженні по стягненню з Гумен Л.П. боргу на користь ОСББ «Фундуклєєвський»,  загальні збори співвласників вирішили:

2.1. Визнати таким, що порушує вимоги п. 3.5.2.5.2. рішення загальних зборів співвласників від 02 грудня 2017 р. і відмінити (скасувати) як хибне рішення з питання 2 порядку денного зборів представників від об’єднання від 16 січня 2018 р. про звільнення співвласниці Гумен Л.П. від сплати додаткових внесків, нарахованих на борг по внесках до спеціальних фондів.

2.2. Доручити керуючому директору (Ганоцький І.В.):

2.2.1. Не пізніше наступного дня від дня прийняття цього рішення письмово (шляхом вкладення листа до поштової скриньки кв. 22 у житловому комплексі) повідомити Гумен Л.П. про це рішення і запропонувати їй виконати рішення Шевченківського районного суду від 23 листопада 2016 р. про стягнення з неї боргу, яке за клопотанням Гумен Л.П. зупинено ухвалою суду касаційної інстанції від 06 квітня 2017 р. до закінчення касаційного провадження.

2.2.2. Через десять календарних днів від дня прийняття цього рішення припинити для співвласниці Гумен Л.П. можливість користуватись спільним майном об’єднання до виконання нею рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 23 листопада 2016 р. у справі № 761/3886/15-ц або до закінчення касаційного провадження у цій справі при відмові Гумен Л.П. виконати рішення суду.

2.2.3. У зв’язку з необхідністю для об’єднання вступити в цивільну справу за скаргою Гумен Л.П. вести облік всіх витрат об’єднання, пов’язаних з цим судовим процесом, і включати їх щомісяця (за наявності) до внесків співвласниці Гумен Л.П. на витрати на управління будинком.

2.3. Рішення набирає чинності з дня його ухвалення.

 Рішення з питання 3 порядку денного

Розглянувши питання третє порядку денного «Питання експлуатації підземного паркінгу» загальні збори співвласників вирішили:

3.1. Запропонувати співвласникам, які є власниками місць для зберігання транспортних засобів у підземному паркінгу (далів – власники паркомісць, власники паркувальних місць) утворити тимчасову ініціативну групу з числа власників паркомісць для здійснення заходів з організації належної експлуатації паркінгу.

3.2. Звернути увагу власників паркувальних місць, що:

3.2.1. Заходи з організації належної експлуатації паркінгу (розроблення проектно-кошторисної документації, виконання робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, отримання висновків органів державного нагляду тощо) і його експлуатація здійснюються за кошти власників паркувальних місць.

3.2.2.1. Місце для зберігання транспортних засобів у підземному паркінгу не належить до об’єктів нерухомого майна у житловому комплексі, а є тільки позначеним на поверхні підлоги паркінгу місцем для здійснення цілодобової (чи менше доби) стоянки транспортного засобу, через що забороняється будь-яке виокремлення цих місць у будь-який спосіб, крім позначення фарбою на підлозі меж такого місця.

3.2.2.2. Підземний паркінг під житловими будинками призначений для постійного або тимчасового зберігання тільки легкових автомобілів, що належать громадянам (ДБН В.2.3-15:2007; п. 4.3. і Додаток Б).

3.2.2.3. Машино-місце (на автостоянці або в гаражі) — площа, необхідна для встановлення одного автомобіля, що складається із площі горизонтальної проекції нерухомого екіпажа з додаванням розривів наближення (захисних зон) до сусідніх екіпажів або будь-яких перешкод (ДБН В.2.3-15:2007; Додаток Б).

3.2.3. Весь об’єм підземного паркінгу перебуває у житловому комплексі, є підвальним поверхом цього комплексу, через що належить до спільного майна співвласників ОСББ «Фундуклєєвський» (за виключенням окремих нежитлових приміщень на цьому поверсі, які є об’єктами нерухомості), управляється, утримується і експлуатується відповідно до «Правил користування спільним майном об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Фундуклєєвський» та нежитловими приміщеннями в житловому комплексі» та рішень статутних органів об’єднання.

3.2.4. Видатки на відшкодування шкоди, завданої власникам паркувальних місць або особам, які користуються підземним паркінгом, на ліквідацію можливих негативних наслідків, які можуть настати для транспортних засобів або приміщення паркінгу чи будівлі житлового комплексу через непередбачувані або надзвичайні обставини, або внаслідок дій третіх осіб (правомірних чи протиправних), компенсуються власниками паркувальних місць чи третіми особами без залучення до цього об’єднання.

3.3. Доручити ініціативній групі скликати збори власників паркувальних місць, на яких: обрати склад постійної координаційної групи; затвердити перелік заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу; загальну вартість таких заходів і робіт; розмір внесків власників паркувальних місць на фінансування таких заходів і робіт; обрати ревізійну комісію з числа власників паркомісць для контролю за витрачанням коштів на здійснення заходів із уведення підземного паркінгу до експлуатації, прийняти рішення з інших питань експлуатації паркінгу.

3.4. Зборам власників паркувальних місць при визначенні загальної вартості робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, врахувати необхідність повернення на рахунок ОСББ «Фундуклєєвський» коштів, витрачених простим товариством, створеним інвесторами будівництва житлового комплексу 20.08.2012 р. для завершення будівництва цього комплексу, і ОСББ «Фундуклєєвський» на виконання будівельних (ремонтних) робіт, пов’язаних зі створенням підземного паркінгу.

3.5. Координаційній групі власників паркувальних місць:

3.5.1. Суму коштів, що повертається на рахунок ОСББ «Фундуклєєвський», погодити з керуючим директором та ревізійною комісією об’єднання і затвердити на зборах власників паркувальних місць та на загальних зборах співвласників об’єднання.

3.5.2. Самостійно звітувати перед зборами власників паркувальних місць за витрачання коштів на фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, і впродовж одного місяця після початку експлуатації паркінгу затвердити на таких зборах кінцевий фінансовий звіт.

3.5.3. Розробити на умовах, визначених цим рішенням, і подати на затвердження зборів представників від об’єднання після отримання позитивного висновку правління «Правила користування підземним паркінгом», «Типовий договір між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом», а також «Типовий договір про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу», узгодивши ці типові договори попередньо на зборах власників паркувальних місць.

3.5.4. Розробити і затвердити на зборах власників паркувальних місць остаточний варіант кошторису і вартості заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу.

3.5.5. Затвердити на зборах власників паркувальних місць дату початку сплати внесків до спеціального фонду для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу.

3.5.6. Надавати до керуючої дирекції для зберігання не менше як двох примірників належно оформлених протоколів зборів власників паркувальних місць, протоколів засідань координаційної ради і протоколів засідань ревізійної комісії з числа власників паркувальних міць.

3.6. Керуючому директору:

3.6.1. Надавати координаційній групі повне сприяння у її діяльності, сприяти такій групі в отриманні в органах державного нагляду висновків про можливість початку експлуатації підземного паркінгу.

3.6.2. За заявою координаційної групи на підставі рішення зборів власників паркувальних місць відкрити окремий банківський рахунок ОСББ для акумулювання коштів Спеціального фонду фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу.

3.6.3. Вести бухгалтерський облік витрат з такого рахунку.

3.6.4. Витрачання коштів з такого рахунку здійснювати виключно на фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, за заявами координаційної групи (при наявності власноручних підписів усіх членів координаційної групи) після погодження ревізійною комісією власників паркомісць таких заяв та договорів.

3.6.5. Здійснювати приймання в експлуатацію інженерного та іншого обладнання для експлуатації паркінгу.

3.6.6. Щомісячно визначати розмір внесків власників паркувальних місць на витрати для належного управління, утримання і експлуатації паркінгу на підставі фактичних витрат за минулий розрахунковий період і включати такі внески до внесків співвласників на витрати на управління житловим комплексом.

3.6.7. Укладати з власниками паркувальних місць договори про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, на умовах «Типового договору про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу», договори про умови користування підземним паркінгом на умовах «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом».

3.7. Встановити:

3.7.1. Виконання вимог Правил користування підземним паркінгом і дотримання положень таких правил є обов’язковим для власників паркувальних місць, всіх осіб, які користуються підземним паркінгом, всіх співвласників житлового комплексу і працівників керуючої дирекції.

3.7.2. Власники паркувальних місць зобов’язані:

3.7.2.1. Укласти з об’єднанням договір про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, на умовах «Типового договору про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу», узгодивши ці типові договори попередньо на зборах власників паркувальних місць, а також договір про умови користування підземним паркінгом на умовах «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом».

Відсутність договору про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, не звільняє власника паркувального місця від сплати внесків до спеціального фонду для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу і сплати боргу з таких внесків з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

3.7.2.2. До початку експлуатації паркінгу повністю сплатити всю суму внесків на фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, і всю суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

3.7.3. Забороняється користування підземним паркінгом без договору про користування підземним паркінгом на умовах «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом», а також при наявності боргу по сплаті внесків на фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, і додаткових внесків, нарахованих на борг по сплаті таких внесків.

3.7.4. Керуючий директор зобов’язаний:

3.7.4.1. Вести облік наявності паркувальних місць, які не використовуються через наявність у їхніх власників боргу по сплаті внесків на фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, боргу з додаткових внесків, нарахованих на борг по таких внесках, боргу по внесках на витрати на управління, утримання і експлуатацію паркінгу, будь-яких інших платежів і внесків, пов’язаних з управлінням, утриманням і експлуатацією.

3.7.4.2. Надавати у тимчасове платне користування паркувальні місця, що не використовуються через наявність у їхніх власників боргу по сплаті внесків, співвласникам житлового комплексу, які виявлять бажання тимчасово користуватись такими паркувальними місцями.

3.7.4.3. Кошти, отримані від надання у користування паркувальних місць, що не використовуються через наявність у їхніх власників боргу, спрямовувати на покриття витрат на управління, утримання і експлуатацію паркінгу.

3.7.5. У разі надання у тимчасове користування паркувальних місць, які не використовуються через наявність у їхніх власників боргу, кошти, отримані від цього (після компенсації витрат на передачу паркувального місця в тимчасове користування та управління, утримання і експлуатацію паркінгу), обліковуються на особовому рахунку власника паркувального місця-боржника з метою зменшення суми його боргу.

При цьому період перебування паркувального місця в тимчасовому користуванні не впливає на період нарахування фінансових санкцій у вигляді збільшення суми боргу на встановлений індекс інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом, і не звільняє власника паркувального місця від сплати таких фінансових санкцій, оскільки законами України несення тягаря власності покладено на власника.

3.7.6. «Правила користування підземним паркінгом» і умови «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом» затверджуються зборами представників від об’єднання, після отримання позитивного висновку правління, і змінюються рішеннями загальних зборів співвласників, зборів представників від об’єднання, правлінням.

3.7.7. Особи, які не є співвласниками житлового комплексу, самостійно щомісяця отримують в бухгалтерії рахунки для сплати внесків на витрати на управління, утримання і експлуатацію паркінгу.

3.7.8. У разі несвоєчасної сплати власниками паркувальних місць внесків на витрати на управління, утримання і експлуатацію паркінгу, боржники сплачують суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

3.7.9. Користування підземним паркінгом припиняється з дня виникнення боргу по внесках на витрати на управління, утримання і експлуатацію підземного паркінгу до сплати боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом, а також з дня спливу строку, встановленого у приписі керуючого директора для усунення порушень Правил експлуатації підземного паркінгу чи умов договору про користування підземним паркінгом, до усунення таких порушень.

3.7.10. З метою припинення користування паркінгом можливість заїзду на паркувальне місце (якщо на паркувальному місці відсутній транспортний засіб) чи виїзду з такого місця (якщо транспортний засіб перебуває на паркувальному місці) блокується на підставі наказу керуючого директора. Блокування здійснюється із застосуванням металевих конструкцій.

3.7.11. У разі виявлення порушень Правил експлуатації підземного паркінгу, наслідками яких може стати виникнення пожежі, вибуху чи руйнування конструкцій, елементів чи обладнання житлового комплексу, керуючий директор невідкладно здійснює заходи по усуненню таких порушень.

У тому числі невідкладно видаляються за межі паркінгу предмети чи майно, які можуть стати причиною виникнення пожежі, вибуху чи інших небезпечних наслідків. При цьому забороняється будь-яке погодження таких дій з власником таких предметів чи майна, з’ясування обставин чи виконання будь-яких інших дій, крім невідкладного видалення небезпечних предметів чи майна.

Про видалення таких предметів чи майна повідомляється на дошці оголошень біля в’їзду в паркінг.

Заходи з охорони видалених за межі паркінгу таких предметів чи майна, керуюча дирекція не здійснює і відповідальність за їх зникнення чи пошкодження ОСББ «Фундуклєєвський» не несе.

3.7.12. Належним врученням припису керуючого директора про усунення порушень Правил експлуатації підземного паркінгу чи договору про умови користування підземним паркінгом є вкладення такого припису в поштову скриньку (для співвласників житлового комплексу), оприлюднення такого припису на дошці оголошень біля в’їзду в паркінг (для осіб, які не є співвласниками житлового комплексу).

3.7.13.1. До умов «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом» включаються умови про сплату боржником додаткових внесків, про підстави і умови припинення користування підземним паркінгом, про видалення за межі підземного паркінгу предметів чи майна, які можуть стати причиною виникнення пожежі, вибуху чи інших небезпечних наслідків, про блокування паркувального місця, про надання паркувального місця, яке не використовується через наявність у власника боргу, у тимчасове користування третім особам, про відсутність у ОСББ «Фундуклєєвський» будь-яких зобов’язань щодо охорони, зберігання транспортних засобів і відшкодування збитків за завдання шкоди транспортному засобу чи іншому майну власника паркувального місця внаслідок його пошкодження чи викрадення, незалежно від будь-яких обставин, наслідками яких сталось пошкодження чи викрадення транспортного засобу чи іншого майна, а також умова про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власника паркувального місця за завдані ним збитки спільному майну ОСББ «Фундуклєєвський».

3.7.13.2. Забороняється користування підземним паркінгом до укладення Договору між власником паркувального місця і об’єднанням на умовах Типового договору.

3.7.14.1. З метою компенсації витрат, які несе об’єднання для належного управління паркінгом, його утримання і експлуатації, власники паркувальних місць, які не є співвласниками житлового комплексу, який управляється ОСББ «Фундуклєєвський», утримується і експлуатується ним, сплачують внески на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію у подвійному розмірі, а у разі використання паркувальних місць для зберігання транспортних засобів, право власності на які не зареєстроване за ними, сплачують внески на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію у чотирикратному розмірі.

3.7.14.2. Власники паркувальних місць, які не є співвласниками житлового комплексу, який управляється ОСББ «Фундуклєєвський», утримується і експлуатується ним, крім внесків на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію сплачують також щомісячні внески на управління житловим комплексом, його утримання і експлуатацію у подвійному розмірі пропорційно площі належних їм паркувальних місць, а у разі використання паркувальних місць для зберігання транспортних засобів, право власності на які не зареєстроване за ними, сплачують внески на управління житловим комплексом, його утримання і експлуатацію у чотирикратному розмірі.

3.7.15. Власники паркувальних місць, які є співвласниками житлового комплексу і які використовуються паркувальні місця для зберігання транспортних засобів, право власності на які не зареєстроване за ними або за членами їхньої родини (батьки, діти, онуки, другий з подружжя, подружжя дітей, брати, сестри), сплачують внески на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію у подвійному розмірі.

3.8.1. Створити спеціальний фонд для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, у розмірі 9000000 (дев’ять мільйонів) грн.

3.8.2. Встановити, що витрати на фінансування робіт і заходів, необхідних для початку експлуатації паркінгу, розподіляються між власниками паркувальних місць і компенсуються ними у вигляді внесків власника паркомісця до спеціального фонду пропорційно площі місця для зберігання транспортного засобу (незалежно від назви, зазначеної в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно: паркувального місця, машиномісця, гаражу тощо), яке перебуває у власності власника паркувального місця.

3.8.3.1. Встановити, що внески до спеціального фонду для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, власники паркувальних місць сплачують на рахунок об’єднання впродовж восьми місяців рівними частинами щомісяця із розрахунку розміру внеску 8708 (вісім тисяч сімсот вісім) грн. 28 коп. за один квадратний метр загальної площі паркувального місця (машиномісця, гаражу тощо), яке перебуває у власності власника паркувального місця.

3.8.3.2. З метою усунення перепон у підготовці паркінгу до експлуатації загальні збори співвласників делегують зборам представників від об’єднання право коригування (зміни, уточнення, збільшення тощо) в межах 20 (двадцяти) відсотків розміру внеску за один квадратний метр на підставі рішення зборів власників паркувальних місць, за яке проголосують не менше як дві третини від загальної кількості власників паркувальних місць.

3.8.4. Встановити, що дата початку сплати внесків до спеціального фонду для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, визначається рішенням зборів власників паркувальних місць.

При несвоєчасній сплаті таких внесків боржник сплачує суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

3.8.5. З метою компенсації витрат, які несе об’єднання для реалізації заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, власники паркувальних місць, які не є співвласниками житлового комплексу, який управляється ОСББ «Фундуклєєвський», утримується і експлуатується ним, сплачують внески до спеціального фонду для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу у подвійному розмірі.

3.9. Доповнити умови «Типового договору між власником житлового (нежитлового) приміщення та ОСББ «Фундуклєєвський» п. 10.14 такого змісту:

«10.14. Власники місць для здійснення цілодобової стоянки транспортних засобів у підземному паркінгу зобов’язані дотримуватись положень Правил користування підземним паркінгом, своєчасно і у повному обсязі сплачувати усі платежі і внески на витрати на управління, утримання і експлуатацію підземного паркінгу.

Такі внески є частиною внесків співвласника на витрати на управління житловим комплексом і сплачуються у строки, встановлені для сплати внесків на витрати на управління житловим комплексом. Несвоєчасна сплата таких внесків тягне за собою загальні наслідки несвоєчасної сплати внесків на витрати на управління житловим комплексом, а також сплату суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом».

Укладення додаткового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і співвласником з метою внесення цих змін до вже укладених договорів не вимагається.

3.10. Доповнити «Правила користування спільним майном об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Фундуклєєвський» та нежитловими приміщеннями в житловому комплексі» пунктом 9.10., 9.11., 9.12., 9.13. і 9.14. такого змісту:

«9.10. Підземний паркінг, як нежитлова частина житлового комплексу, належить до спільного майна і управляється, утримується і експлуатується відповідно до положень цих Правил з урахуванням особливостей, встановлених положеннями Правил користування підземним паркінгом» та умовами «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом».

9.11. Власники місць для здійснення цілодобової стоянки транспортних засобів у підземному паркінгу зобов’язані укласти з ОСББ «Фундуклєєвський» договір про користування підземним паркінгом на умовах «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом», своєчасно і у повному обсязі сплачувати усі платежі і внески на витрати на управління утримання і експлуатацію підземного паркінгу, а також суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом».

9.12. Внески на витрати на управління, утримання і експлуатацію підземного паркінгу є частиною внесків співвласника на витрати на управління житловим комплексом і сплачуються у строки, встановлені для сплати внесків на витрати на управління житловим комплексом. Несвоєчасна сплата таких внесків тягне за собою загальні наслідки несвоєчасної сплати внесків на витрати на управління житловим комплексом.

9.13. З метою компенсації витрат, які несе об’єднання для належного управління паркінгом, його утримання і експлуатації, власники паркувальних місць, які не є співвласниками житлового комплексу, який управляється ОСББ «Фундуклєєвський», утримується і експлуатується ним, сплачують внески на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію у подвійному розмірі, а у разі використання паркувальних місць для зберігання транспортних засобів, право власності на які не зареєстроване за ними, сплачують внески на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію у чотирикратному розмірі.

9.14. Власники паркувальних місць, які не є співвласниками житлового комплексу, який управляється ОСББ «Фундуклєєвський», утримується і експлуатується ним, крім внесків на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію сплачують також щомісячні внески на управління житловим комплексом, його утримання і експлуатацію у подвійному розмірі пропорційно площі належних їм паркувальних місць, а у разі використання паркувальних місць для зберігання транспортних засобів, право власності на які не зареєстроване за ними, сплачують внески на управління житловим комплексом, його утримання і експлуатацію у чотирикратному розмірі.

9.15. Власники паркувальних місць, які є співвласниками житлового комплексу і які використовуються паркувальні місця для зберігання транспортних засобів, право власності на які не зареєстроване за ними або за членами їхньої родини (батьки, діти, онуки, другий з подружжя, подружжя дітей, брати, сестри), сплачують внески на управління підземного паркінгу, його утримання і експлуатацію у подвійному розмірі.

9.16. Безумовно і без будь-яких виключень забороняється будь-яке виокремлення (встановлення стін, перегородок, огорож тощо) паркувальних місць у будь-який спосіб, крім позначення фарбою на підлозі меж такого місця».

3.11. Забороняється експлуатація паркінгу з метою зберігання транспортних засобів до отримання позитивних висновків органів державного нагляду про готовність підземного паркінгу до експлуатації, а також до зарахування на рахунок ОСББ «Фундуклєєвський» коштів, витрачених простим товариством, створеним інвесторами будівництва житлового комплексу 20.08.2012р. для завершення будівництва цього комплексу, і ОСББ «Фундуклєєвський» на виконання будівельних (ремонтних) робіт, пов’язаних зі створенням підземного паркінгу.

3.12. Встановити, що власники паркувальних місць з метою здійснення заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, а також для мети експлуатації паркінгу можуть створити будь-яке об’єднання у будь-якій організаційній формі, виключивши об’єднання з процесу підготовки паркінгу до експлуатації і самої його експлуатації.

3.13. Встановити, що виконання об’єднанням (керуючим директором, бухгалтерією) заходів і доручень, встановлених цим рішенням, починається після отримання керуючим директором рішення зборів власників паркувальних місць про:

— обрання не менше як двома третинами від загальної кількості власників паркувальних місць одного з двох способів (шляхів) реалізації заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу: 1) із залученням об’єднання на умовах цього рішення до реалізації заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу, і до самої експлуатації паркінгу; 2) без залучення об’єднання до виконання заходів і робіт, пов’язаних з початком експлуатації паркінгу і без залучення об’єднання до експлуатації паркінгу;

— затвердження не менш як двома третинами від загальної кількості власників паркувальних місць остаточного варіанту кошторису і вартості заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу;

— обрання складу постійної координаційної групи з числа власників паркувальних місць;

— обрання складу ревізійної комісії з числа власників паркувальних місць;

— визначення дати початку сплати внесків до спеціального фонду для фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу,

а також після отримання позитивного висновку правління і затвердження зборами представників від об’єднання «Правил користування підземним паркінгом», «Типового договору між ОСББ «Фундуклєєвський» і власником місця для здійснення цілодобової стоянки транспортного засобу у підземному паркінгу у відносинах користування підземним паркінгом», «Типового договору про фінансування заходів і робіт, необхідних для початку експлуатації паркінгу», запропонованих координаційною групою.

3.14. Взяти до уваги, що це рішення (рішення з питання третього порядку денного) набирає чинності, якщо за нього проголосують не менше двох третин від загальної кількості співвласників багатоквартирного будинку.

 Рішення з питання 4 порядку денного

Загальні збори співвласників констатують, що окремі співвласники використовують квартири для здійснення комерційної діяльності у якості нежитлових приміщень.

Розглянувши питання четверте порядку денного порядку загальні збори співвласників вирішили:

4.1. Роз’яснити співвласникам:

4.1.1. Відповідно до положень ст. 13, ст. 41 Конституції України та ст. 319 Цивільного кодексу України власність зобов’язує і використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.

4.1.2. Відповідно до ст. 14, ст. 15, ст. 27 закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст. 6 закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»:

— здійснення (реалізація) співвласником своїх прав не може порушувати права інших співвласників;

— співвласник зобов’язаний використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями, не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників;

не допускається передача в оренду квартири або нежитлового приміщення для ведення господарської, підприємницької та іншої діяльності, якщо це буде суперечити інтересам або обмежувати права інших власників (користувачів) приміщень.

4.1.3. Відповідно до ст. 164 Податкового кодексу України дохід від операцій з майном та від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до бази оподаткування фізичних осіб.

4.1.4. Ст. 815 Цивільного кодексу встановлює, що наймач зобов’язаний використовувати житло лише для проживання у ньому, забезпечувати збереження житла та підтримувати його в належному стані.

4.1.5. Квартири у нашому будинку призначені для проживання людей, а спільне майно (ліфти, сходові та поверхові майданчики, вестибюлі тощо) призначені для обслуговування потреб мешканців.

4.1.6. Використання житлових приміщень як нежитлових створює не передбачене проектом будинку навантаження на функціонування спільного майна і збільшує таке навантаження, а допоміжні площі та системи життєзабезпечення  будинку проектувались за нормативами для житлових приміщень (зокрема в частині правил пожежної безпеки та санітарних норм), які не передбачають їх застосування для обслуговування (забезпечення) потреб нежитлових приміщень.

Використання ліфтів для обслуговування потреб приміщень, які використовуються як нежитлові, порушує права інших мешканців (збільшує навантаження на ліфтове господарство, втрати на електричну енергію, витрати на підтримання чистоти та належного стану ліфтів, час очікування тощо), оскільки ліфти проектувались за нормативами для житлового будинку із розрахунку користування тільки мешканцями, але не відвідувачами комерційного товариства чи осіб, які здійснюють підприємницьку чи іншу професійну діяльність.

4.1.7. Використання житлових приміщень як нежитлових обмежує права та інтереси інших мешканців будинку, які полягають у прагненні створити умови для повноцінного відпочинку та мешкання за правилами добросусідства.

4.1.8. Використання житлових приміщень як нежитлових створює ризик виникнення конфліктів з сусідами і матиме своїми наслідками розгляд таких питань на загальних зборах чи зборах представників і прийняття рішень щодо реалізації положень закону про заборону передачі в оренду квартири або нежитлового приміщення для ведення господарської, підприємницької та іншої діяльності, якщо це буде суперечити інтересам або обмежувати права інших власників (користувачів) житлових приміщень.

4.2. З метою справедливого розподілу внесків на утримання і ремонт приміщень і майна, що перебуває у спільній власності, відповідно до прав об’єднання, встановлених ст. 23 закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», встановити, що власники, які використовують житлові приміщення як нежитлові, компенсують об’єднанню витрати на утримання і ремонт вестибюлів, сходових і поверхових майданчиків, ліфтів у розмірі, збільшеному на коефіцієнт 10 (десять).

4.3. Керуючому директору:

4.3.1. Своєчасно виявляти і затверджувати перелік житлових приміщень, які використовуються як нежитлові.

4.3.2. При обчисленні внесків на витрати на управління житловим комплексом до внесків, які мають сплачувати співвласники, які використовують житлові приміщення як нежитлові, включати витрати на управління житловим комплексом, розраховані як добуток коефіцієнту 10 (десять) на розмір таких витрат, розрахований для співвласників, які використовують житлові приміщення за призначенням.

4.3.3. Власникам, які використовують житлові приміщення як нежитлові, видавати електронні перепустки для користування ліфтами і входу до вестибюлів житлових секцій у кількості відповідно до кількості осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні, яке використовується як нежитлове (але не менше однієї перепустки).

У разі виявлення використання несанкціоновано виготовлених дублікатів електронних перепусток невідкладно припиняти можливість користування спільним майном власникам, з оригіналів перепусток яких несанкціоновано виготовлені дублікати.

4.4. Звернути увагу співвласників:

4.4.1. Система контролю доступу до житлової частини будинку (включаючи систему обліку використання електронних перепусток, за допомогою яких особи допускаються до кабіни ліфта) запроваджена з метою обліку осіб, які перебувають у житловій частині будинку, для забезпечення вимог безпеки житлового комплексу та його мешканців в умовах дії в країні особливого періоду, який розпочався з 17 березня 2014 р., з дня оприлюднення указу Президента України від 17.03.2014 р. № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і  триватиме до його скасування  указом Президента України «Про демобілізацію» після стабілізації ситуації на cході України.

4.4.2. Система контролю доступу до житлової частини будинку є автоматизованою системою, яка експлуатується за допомогою електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), через що несанкціоноване виготовлення  електронних перепусток є порушення правил експлуатації такої системи і тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 363 Кримінального кодексу України, а також є самоправством і за певних умов тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 356 Кримінального кодексу України.

4.4.3. Несанкціоноване виготовлення електронних перепусток до житлової частини будинку є завершеними діями, спрямованими на порушення порядку управління житловим комплексом, встановленого рішеннями статутних органів, має своїми наслідками настання адміністративної або кримінальної відповідальності, і може мати своїми наслідками проникнення до будинку осіб, небезпечних для мешканців.

4.5. Зобов’язати власників, які використовують житлові приміщення як нежитлові, укласти з об’єднанням окремі договори на видалення побутових відходів.

4.6. Доручити зборам співвласників вносити зміни до цього рішення.

 Рішення з питання 5 порядку денного

Розглянувши питання п’яте порядку денного, враховуючи, що спільні кошти об’єднання призначені і сплачуються співвласниками для потреб управління будинком (утримання в належному стані і експлуатації будівлі житлового комплексу і спільного майна), але не для витрат, які не передбачені бюджетом і кошторисом об’єднання, загальні збори співвласників вирішили:

5.1. Встановити, що до витрат об’єднання на участь у судовому процесі відносяться:

 — вартість послуг представників об’єднання в судовому процесі та у процесі виконання судових рішень;

— судовий збір, виконавчий збір, інші судові витрати;

— всі витрати на виготовлення і копіювання письмових заяв з додатками та інших процесуальних документів.

З метою відшкодування витрат об’єднання на участь у судовому процесі та у процесі виконання судових рішень зазначені витрати (за винятком судового збору та виконавчого збору) включаються до внесків співвласника на управління будинком, з яким у об’єднання існує судовий спір, незалежно від того, хто є ініціатором судового спору.

Судовий, виконавчий збір та інші судові витрати включаються до внесків співвласника на управління будинком у разі, якщо за рішенням суду вони стягуються з об’єднання.

5.2. Встановити, що до витрат об’єднання на участь у кримінальному процесі відносяться:

— всі витрати на виготовлення і копіювання документів, пояснень, заяв, відповідей тощо, які подаються у кримінальному процесі працівниками об’єднання;

— вартість робочого часу, витраченого працівниками об’єднання для участі у слідчих діях, підготовки пояснень, заяв, відповідей тощо, виготовлення та копіювання документів.

З метою відшкодування витрат об’єднання на участь у кримінальному процесі зазначені витрати включаються до внесків співвласника на управління будинком, за ініціативою якого почато кримінальне провадження.

Під ініціативою співвласника розуміється його особиста заява до органів досудового розслідування  чи інших органів поліції, а також його звернення до третіх осіб (адвокатів, депутатів, органів та посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій та активістів, родичів, знайомих тощо), які після звернення до них співвласника звернулись до органів досудового розслідування чи до інших органів поліції.

5.3. Встановити, що до витрат об’єднання на участь у інших процедурах відносяться:

— всі витрати на виготовлення і копіювання документів, пояснень, заяв, відповідей тощо, які подаються у інших процедурах об’єднанням чи його представниками;

— вартість робочого часу, витраченого представниками об’єднання для участі у нарадах, зустрічах, підготовки пояснень, заяв, відповідей тощо, виготовлення та копіювання документів.

З метою відшкодування витрат ОСББ на участь у інших процедурах зазначені витрати включаються до внесків співвласника на управління будинком, за ініціативою якого здійснюються інші процедури.

Під ініціативою співвласника розуміється його особиста заява до органів та посадових осіб державної влади чи місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації, будь-яких інших суб’єктів, а також його звернення до третіх осіб (адвокатів, депутатів, громадських організацій та активістів, родичів, знайомих тощо), які за зверненням співвласника звернулись до суб’єктів, які є учасниками інших процедур.

5.4. Встановити, що відмова співвласника компенсувати витрати об’єднання, зазначені у п.п. 5.1.; 5.2.; 5.3. цього рішення, та наявність боргу з компенсації таких витрат мають своїми наслідками загальні наслідки наявності боргу у співвласника (зокрема, у вигляді припинення можливості користуватись спільним майном об’єднання).

5.5. У зв’язку з переходом з 01.01.2018 р. на обчислення внесків співвласника на управління будинком по фактичних витратах, доручити керуючому директору:

5.5.1. Здійснити повну інвентаризацію і розрахунок вартості всіх зазначених у п.п. 5.1.; 5.2.; 5.3. цього рішення витрат об’єднання, здійснених у період з 01.01.2018 р. до цього часу, і включити їх до суми внесків співвласника на управління будинку.

5.5.2. Надалі обліковувати такі витрати і включати їх до внесків співвласника на управління будинку за минулий розрахунковий місяць.

1.5.3. При відмові співвласника компенсувати такі витрати об’єднання — застосовувати загальні наслідки невиконання рішень статутних органів об’єднання та наявності у співвласника боргу.

5.5.4. Для участі у судових процесах у першій, апеляційній та касаційній судових інстанціях залучати адвокатів з високим рівнем кваліфікації і відповідною вартістю послуг адвоката.

5.6. Затвердити Методику розрахунку і структуру витрат ОСББ «Фундуклєєвський», які не передбачені кошторисом і бюджетом об’єднання і виникають внаслідок відмови співвласника сплатити борг чи звернень співвласника до органів державної влади і місцевого самоврядування або до третіх осіб. (Додаток № ___).

Додаток № ___

«Затверджено»

Загальними зборами співвласників від

«26» червня 2018 р.

 

Методика розрахунку і структура витрат ОСББ «ФУНДУКЛЄЄВСЬКИЙ»,

які не передбачені кошторисом і бюджетом об’єднання і виникають внаслідок відмови співвласника сплатити борг чи  звернень співвласника до органів державної влади і місцевого самоврядування або до третіх осіб

До складу витрат об’єднання, які підлягають компенсації співвласником, з якого борг перед об’єднанням стягується у судовому порядку, співвласником, за ініціативою якого об’єднання бере участь у цивільному чи кримінальному процесі або в інших процедурах, включаються:

1. Вартість виготовлення оригіналів чи копій документів, обчислена на підставі вартості виготовлення 1 аркушу оригінала чи копії документа, яка включає:

  • вартість 1 аркуша паперу;
  • вартість заправки картриджу на 1 сторінку;
  • вартість зносу картриджу на 1 сторінку;
  • вартість зносу ксерокса на 1 сторінку;
  • вартість витраченої електроенергії на копіювання 1 сторінки;
  • вартість опалення приміщення дирекції у опалювальний період та вартість електроенергії для освітлення, якщо освітлення використовується (розраховується як частка витрат на опалення приміщення дирекції та електроенергію для потреб цього приміщення за розрахунковий місяць пропорційно витраченому робочому часу на підготовку, складання і виготовлення оригіналу документа чи копії).

Вартість виготовлення оригіналу документа чи копії обчислююється за формулою:

Вд = Ва*Ка

де:

  • Вд — вартість документа чи його копії;
  • Ва — вартість виготовлення одного аркуша;
  • Ка — кількість аркушів у документі чи його копії.

2. Сума витрат робочого часу працівників для участі у судовому процесі, процесуальних діях, для підготовки пояснень, заяв, складання, виготовлення та копіювання документів, яка обчислюється за формулою:

                         Св  =  Cп  :  Kг * Kч,

де:

  • Св – сума витрат по кожному працівнику окремо;
  • Сп  – ставка працівників згідно затвердженого штатного розкладу;
  • Кг – кількість відпрацьованих годин в певний місяць;
  • Кв – кількість, годин, витрачених на підготовку і виготовлення документів чи участь в цивільному або кримінальному процесі.

3. Поштові витрати – за тарифами підприємства зв’язку.

4. Комісія банку – за тарифами банку.

5. Вартість проїзду працівника до суду, органів досудового розслідування, інших органів поліції, а також до третіх осіб (органів та посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій) – згідно з вартістю проїзду у громадському транспорті.

6. Вартість послуг адвоката – згідно з договором.

7. Розмір компенсації витрат голови правління або членів правління, членів ревізійної комісії на участь у судовому процесі, процесуальних діях, для підготовки пояснень, заяв, складання, виготовлення та копіювання документів визначається за вартістю, яка обчислюється для визначення витрат на такі процедури керуючого директора.