1.20-5

ІНФОРМАЦІЯ

Правління інформує співвласників про наявність судових спорів, що стосуються житлового комплексу за адресою м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 58а. станом на 18.11.2020.

Спори щодо нерухомого майна

Справа № 2610/27835/2012 (про іпотеку).

Спір про визнання недійсним договору іпотеки, яким до іпотеки було передано 99% + 1% майнових прав на блок «А» житлового комплексу, було передано на вирішення суду за позовом інвесторів Портуагова П.Я., Португалова О.П.

Метою позову було звільнення (очищення) прав інвесторів на будинок від обтяжень, пов’язаних іпотекою.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 12.12.2012 договір іпотеки визнано недійсним.

Зазначене рішення суду оскаржувалось різними суб’єктами у різний час, проте судовими рішеннями апеляційної та касаційної інстанцій було залишено без змін.

Останній за часом перегляд рішення суду про визнання договору іпотеки недійсними проводився у 2017-2019 рр. за скаргою ліквідаторів (Венська, Демчан), які діяли від імені ТОВ Фірма «Консоль ЛТД».

Ухвалою Київського апеляційного суду від 21.05.2019 провадження у цій справі закрито (тобто, скаржнику відмовлено у перегляді рішення).

Зазначена ухвала була оскаржена у касаційному порядку.

Ухвалою Верховного Суду від 31.10.2019 відмовлено у відкритті касаційного провадження.

В ухвалі Верховного Суду від 31.10.2019 зазначено:

«Таким чином, зі змісту касаційної скарги, оскаржуваних судового рішення та доданих до касаційної скарги матеріалів убачається, що вона є необґрунтованою, правильне застосовування норм права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення, а наведені в ній доводи не дають підстав для висновків щодо їх незаконності та неправильності.

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Консоль ЛТД» на ухвалу Київського апеляційного суду від 21 травня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає».

Тобто, спір про визнання договору іпотеки недійсним вирішено остаточно на користь інвесторів.

Справа № 826/9698/17 (про виведення будинку з експлуатації).

Спір про визнання незаконними дій ДАБІ України при прийнятті будинку в експлуатацію і скасування, у зв’язку з цим, Сертифікату відповідності було передано на розгляд суду за позовом ліквідаторів (Венська, Демчан).

Метою позову було переведення де-юре будинку у стан незавершеного будівництва, що надавало ліквідатору право внести його до ліквідаційної маси боржника — ТОВ Фірма «Консоль ЛТД», якою розпоряджається ліквідатор.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.01.2019 у задоволенні позову відмовлено повністю.

Справа переглядалась за апеляційною скаргою ліквідатора.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.10.2020 апеляційну скаргу відхилено, а рішення Окружного адміністративного суду м. Києва залишено без змін.

Постанова набрала законної сили з моменту її оголошення.

Постанова може бути оскаржена у касаційному порядку.

Враховуючи обставини справи і правила касаційного оскарження, можна прогнозувати, що у разі подання касаційної скарги Верховний Суд відмовить у відкритті касаційного провадження, а у разі відкриття провадження — скарга буде відхилена.

Спори щодо стягнення боргів співвласників перед ОСББ.

Станом на сьогодні у провадженні судів перебувають справи про стягнення боргів по внесках до ремонтного фонду на загальну суму біля 5 млн. грн. і по внесках на утримання будинку на загальну суму  більше як 1 млн. грн., з яких основними боржниками є Ломадзе-Старицька О.Г. (434109 грн. 23 коп.), подружжя Шевченків (367 724 грн. 07 коп.), Душко М.Ю. (135 908 грн. 92 коп.).

Зазначені борги не можуть бути списаними, оскільки загальна сума видатків на утримання розподіляється між всіма співвласниками, при цьому не може існувати (і законами України, не передбачено) винятків чи привілеїв для котрогось із співвласників.

Правління звертає уваги потенційних покупців на перелік кватир, власники яких позбавлені права користуватись спільним майном (електромережі, водогін, каналізація, ліфти), оскільки відмовляються брати фінансову участь у його створенні та утриманні.

«Проблемні» квартири: 23; 36; 58; 102; 118; 139;  151; 172.

Рекомендуємо покупцям, перед укладенням правочинів, звертатись до керуючої дирекції для з’ясування відсутності боргу і наслідків придбання квартири, обтяженої боргами.