важлива інформація

5 важливих оголошень

Розміщені далі оголошення стосуються кожного і насамперед власників, які впродовж 8 років так і не приступили до приведення своїх приміщень у стан, придатний для використання, а також тих власників, які обігрівають свої приміщення за рахунок тепла, за яке сплачують сусіди.

Наявність у будинку порожніх квартир, в яких не живуть люди, створює для сусідів істотні незручності і дискомфорт.

Починаючи з грудня 2020 р. всі співвласники попереджались, що з 01 грудня 2021 р. таке ставлення до людей, що мешкають у будинку, та до збереження будівли нашого будинку буде обмежуватись організаційними та фінансовими заходами.

Прохання ознайомитись з оголошеннями і привести приміщень у належний стан.

ІНФОРМАЦІЯ

Станом на 01.07.2021 в нашому будинку:

Повністю виконано оздоблювальні роботи:

64 квартири і  10 нежитлових приміщень.

Проводяться ремонтні (оздоблювальні) роботи:

54 квартири і 3 нежитлових приміщення.

Не розпочато ремонтних (оздоблювальних) робіт:

37 квартир і 1 нежитлове приміщення.

******************************

ОГОЛОШЕННЯ 1

З 01 грудня 2021 р. забороняється в’їзд на прибудинкову територію автомобілів з ванатажами для виконання ремонтних (оздоблювальних) робіт, а також використання ліфтів для переміщення будівельних матеріалів, устаткування, будівельного сміття тощо.

Переміщення таких вантажів ліфтами буде дозволятись у виключних випадках за окремим рішенням зборів представників, за попередньою заявою власника, за додаткову плату.

Також з 01.12.2021 забороняється використання будівельних інструментів та устаткування, звук від роботи яких виходить за межі приміщення.

З 01 серпня 2021 р. в’їзд на прибудинкову територію автомобілів для мети виконання ремонтних (оздоблювальних) робіт, а також використання ліфтів для переміщення будівельного сміття дозволяється тільки три дні на тиждень: у понеділок, вівторок, середу.

******************************

ОГОЛОШЕНННЯ 2

З 01 жовтня 2021 р. запроваджується накопичення коштів амортизаційного фонду.

Кошти амортизаційного фонду призначені для фінансування заходів з оновлення елементів будівлі та внутрішньобудинкових систем житлового комплексу, що вибувають внаслідок фізичного (матеріального) спрацьовування та техніко-економічного (морального) старіння.

Основні напрямки використання коштів амортизаційного фонду передбачаються у щорічному кошторисі Об’єднання.

Конкретні заходи та роботи, які фінансуються за рахунок коштів амортизаційного фонду, визначаються рішеннями правління, зборів представників від об’єднання, загальних зборів співвласників.

Внески співвласника на накопичення коштів амортизаційного фонду сплачуються щомісяця до двадцятого числа місяця, наступного за місяцем, за який сплачуються внески, при цьому перший внесок співвласника на накопичення коштів амортизаційного фонду нараховується за жовтень 2021 р. і сплачується до двадцятого листопада 2021 р.

Розмір внесків до амортизаційного фонду залежить від цільового використання приміщень:

— 50 коп. з одного кв. метра загальної площі квартир чи нежитлових приміщень, які станом на 01 жовтня 2021 р. приведені у стан, придатний для використання, і використовуються згідно з призначенням, визначеним проектом житлового комплексу;

— 1 грн. з одного кв. метра загальної площі творчих майстерень художників і архітекторів, які станом на 01 жовтня 2021 р. використовуються не за призначенням;

— 2 грн. з одного кв. метра загальної площі квартир чи нежитлових приміщень, які станом на 01 жовтня 2021 р. через невиконання ремонтних та оздоблювальних робіт не приведені у стан, придатний для використання, і через це не використовуються;

— 10 грн. з одного кв. метра загальної площі квартир чи нежитлових приміщень, які з початком опалювального періоду не опалюються системою централізованого опалення, за винятком квартир, які згідно з рішеннями статутних органів опалюються альтернативними джерелами опалення (зазначений у цьому абзаці розмір внеску застосовується впродовж опалювального періоду);

— 25 грн. з одного кв. метра загальної площі квартир, які використовуються не за призначенням (зокрема, але не тільки: для розміщення складів, майстерень, кабінетів спеціалістів, медичних кабінетів, клінік, перукарень, спортивних залів, студій, шкіл чи гуртків танців, ательє, інтернет-магазинів чи інших робочих місць для роботи в інтернеті, робочого місця нотаріуса, адвоката, приватного виконавця тощо, приймальних пунктів, приймалень депутатів, так званих «офісів», місць тимчасового проживання (так званих «хостелів») тощо, якщо для такого використання квартири відсутнє одночасне існування таких умов: 1) всі приміщення, що розташовані під такою квартирою, мають статус нежитлових приміщень; 2) користувачі таких квартири не користуються ліфтами житлових секцій).

******************************

ОГОЛОШЕНННЯ 3

З 01 січня 2021 р. запроваджується диференціація розміру внесків співвласника, залежно від цільового використання приміщень:

1) Співвласники сплачують внески співвласника на витрати на управління будинку у розмірі, який дорівнює базовому розміру щомісячного внеску співвласника на витрати на управління житловим комплексом, помноженому на Коефіцієнт інтенсивності експлуатації будівлі (КіБ).

Коефіцієнти інтенсивності експлуатації будівлі (КіБ):

для власників, які використовують приміщення за призначенням, КіБ = 1;

для власників квартир, які використовуються не за призначенням, а також для власників творчих майстерень, які використовуються як офіси, КіБ = 3;

для власників квартир, які переобладнані у декілька квартир КіБ = 2.

2) Співвласники сплачують внески співвласника на витрати на утримання ліфтового господарства у розмірі, який дорівнює базовому розміру щомісячного внеску співвласника на витрати на утримання ліфтового господарства, помноженому на Коефіцієнт інтенсивності експлуатації ліфтів (КіЛ).

Коефіцієнти інтенсивності експлуатації ліфтів (КіЛ):

для власників, які використовують приміщення за призначенням, КіЛ = 1;

для власників квартир, які використовуються не за призначенням, а також для власників творчих майстерень, які використовуються як офіси, КіЛ = 4;

для власників квартир, які переобладнані у декілька квартир КіЛ = 2.

3) Співвласники сплачують внески співвласника на витрати на утримання консьєржів (чергових у вестибюлях житлових секцій), забезпечення належного порядку у вестибюлях житлових секцій, прибирання вестибюлів та кабін ліфтів у розмірі, який дорівнює базовому розміру щомісячного внеску співвласника на утримання консьєржів (чергових у вестибюлях житлових секцій), забезпечення належного порядку у вестибюлях житлових секцій, прибирання вестибюлів та кабін ліфтів, помноженому на Коефіцієнт інтенсивності користування (КіК).

Коефіцієнти інтенсивності користування (КіК).

для власників, які використовують приміщення за призначенням, КіК = 1

для власників квартир, які використовуються не за призначенням, власників творчих майстерень, які використовуються як офіси, власників квартир, які переобладнані у декілька квартир, КіК = 3

Кожний співвласник має право та безперешкодну можливість самостійно звільнитись від обов’язку сплачувати внески співвласника із застосуванням збільшених коефіцієнтів, припинивши використання приміщень не за призначенням.

За рішенням зборів представників від об’єднання на підставі обгрунтованої заяви власника перепланованої квартир початок застосування підвищених коефіцієнтів інтенсивності може бути відтермінований, або розмір такого коефіцієнту може бути зменшений.

Рішення зборів представників від об’єднання щодо відтермінування початку застосування коефіцієнтів інтенсивності або зменшення їх розміру може бути переглянуто зборами представників за заявою співвласника або оскарженим до загальних зборів.

Забороняється видавати більше однієї електронної перепустки до житлової частини житлового комплексу та для користування ліфтами власникам квартир, які використовуються для розміщення так званих «офісів».

******************************

ОГОЛОШЕНЯ 4

Запроваджується сплата платежів недружнього власника:

— платіж порушеного спокою;

— платіж вкраденого тепла.

Платіж порушеного спокою сплачують власники тих приміщень, що внаслідок невиконання ремонтних чи оздоблювальних робіт мають стан непридатний для використання, через що не використовуються за призначенням.

Кожний співвласник має право та безперешкодну можливість самостійно звільнитись від обов’язку сплачувати платежі порушеного спокою, виконавши у власних приміщеннях ремонтні чи оздоблювальні роботи з метою надання приміщенням стану, придатного для використання.

Розмір щомісячного платежа порушеного спокою розраховується за формулами:

для квартири:

ПКв = ВУБ х ККС : 5, де:

ПКв — платіж порушеного спокою (для квартири);

ВУБ — базовий розмір щомісячного внеску співвласника на витрати на управління будинком.

ККС — кількість квартир в житловій секції, де розміщена квартира, власник якої сплачує платіж порушеного спокою.

для нежитлового приміщення:

ПНж = ВУБ х КН : 5, де:

ПНж — платіж порушеного спокою (для нежитлового приміщення)

ВУБ — базовий розмір щомісячного внеску співвласника на витрати на управління будинком.

КН — кількість нежитлових приміщень в житловому комплексі.

Платежі порушеного спокою сплачуються співвласниками щомісяця впродовж усього періоду, в якому приміщення перебуває у стані, непридатному для використання.

Сплата платежів порушеного спокою починається з 01 січня 2022 р. і закінчується із закінченням виконання в приміщенні ремонтних чи оздоблювальних робіт, наслідком яких є приведення приміщення у стан, придатний для використання за призначенням.

Платіж вкраденого тепла сплачують власники квартир та нежитлових приміщень, де у опалювальний період прилади централізованого опалення відключені, або не працюють, або не встановлені чи від’єднані від системи централізованого опалення, внаслідок чого належна температура повітря в приміщенні не підтримується приладами централізованого опалення, через що є нижчою від температури, встановленої санітарними нормами (у разі відсутності таких норм, мінімальна температура повітря в приміщенні встановлюється рішеннями зборів представників від об’єднання).

Кожний співвласник має право та можливість самостійно звільнитись від обов’язку сплачувати платежі вкраденого тепла, забезпечивши в межах своєї квартири чи свого нежитлового приміщення належне функціонування централізованого опалення і підтримуючи в межах власних приміщень температуру повітря, встановлену санітарними нормами (у разі відсутності таких норм, температуру повітря, встановлену рішеннями зборів представників від об’єднання).

Розмір щомісячного платежа вкраденого тепла розраховується за формулою:

ПВТ = ВПО х ОП х КС, де:

ПВТ — платіж вкраденого тепла;

ВПО — вартість послуги з централізованого опалення, встановлена для абонентів у м. Києві без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, за 1 м2, диференційована  залежно від типу приміщення (житлове, нежитлове);

ОП — опалювальна площа приміщення;

КС — кількість сусідніх квартир чи нежитлових приміщень (квартир чи нежитлових приміщень, які є сусідніми знизу, зверху, збоку і за рахунок вкраденого тепла яких обігрівається квартира недружнього власника).

Платежі вкраденого тепла сплачуються впродовж опалювального періоду.

За рішенням зборів представників від об’єднання на підставі заяви співвласника з належним обгрунтуванням початок сплати платежів вкраденого тепла може бути відтермінований, або розмір таких платежів може бути зменшений.

******************************

ОГОЛОШЕННЯ 5

З метою компенсації витрат Об’єднання на утримання паркінгу і управління ним, які неможливо виокремити із загальної суми витрат Об’єднання на управління житловим комплексом (втрати в мережах теплопостачання, в мережах постачання електричної енергії, в мережах водопостачання та водовідведення, підтримання в належному стані систем пожежогасіння, вентиляції та димовидалення, витрати на підтримання належного стану елементів будівлі житлового комплексу, інші витрати, що не виокремлюються), власники машиномісць, які не є співвласниками житлового комплексу, який управляється Об’єднанням, сплачують внески на утримання паркінгу і управління ним у розмірі базового щомісячного внеску на утримання паркінгу і управління ним, помноженому на коефіцієнт компенсації витрат (ККВ).

Примітка: Підземний паркінг розміщено у приміщенні технічного поверху житлового комплексу, яке потребує здійснення заходів з належного утримання, які фінансуються за рахунок внесків усіх співвласників житлового комплексу, у тому числі і тими, хто не є власником машиномісця у паркінгу.

Сприятливі наслідки належного утримання технічного поверху і всього житлового комплексу є одночасно сприятливими наслідками утримання підземного паркінгу.

Розмір коефіцієнту компенсації витрат (ККВ) обчислюється за формулою:

ККВ = КММ : 5, де:

ККВ — коефіцієнт компенсації витрат;

КММ — кількість машиномісць у паркінгу.

Початок застосування розмежування (диференціації) розміру внесків на витрати на утримання паркінгу та управління ним за ознаками мети використання (режиму функціонування) машиномісця починається з 01 грудня 2021 р.

Рішенням зборів представників від об’єднання на підставі обгрунтованої заяви власника машиномісця розмір коефіцієнта компенсації витрат може бути зменшений.

Власник машиномісця, який не є співвласником житлового комплексу, має право на власний розсуд до 01 грудня 2021 р. обрати один з варіантів власних дій:

— здійснювати внески на утримання паркінгу і управління ним із застосуванням коефіцієнтів компенсації втрат;

— здійснити відчуження машиномісця співвласникам житлового комплексу.